Zachwycająca wędrówka wzdłuż Coppins Track

Coppins Track

Okolice Melbourne skrywają wiele niesamowitych miejsc. Podczas każdej wyprawy odkrywamy coraz piękniejsze i ciekawsze zakątki. Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się na malowniczy szlak Coppins Track. Zapraszamy na wyjątkową wędrówkę szczytami majestatycznych klifów w otoczeniu wzburzonego oceanu.

Coppins Track jest jednym z najładniejszych (oraz mniej znanych) szlaków pieszych w stanie Victoria. Znajduje się na półwyspie Mornington Peninsula, około 110 kilometrów na południe od Melbourne. Szlak ciągnie się wzdłuż plaży Sorrento Ocean Beach, cypla Jubilee Point, a także zatoki Diamond Bay oraz Bay of Islands. Całkowita długość szlaku Coppins Track wynosi 3 kilometry, a jego przejście zajmuje niecałą godzinę.

Coppins Track

Swoją wędrówkę rozpoczynamy na szerokiej plaży Sorrento Ocean Beach. W upalne dni jest ona idealnym miejscem na znalezienie ochłody w zimnym oceanie. Wchodząc na szlak natychmiast przenosimy się do innego świata. Piaszczysta ścieżka ciągnie się po szczytach niebezpiecznych klifów dostarczając zapierających widoków. Przystajemy co kilka metrów, aby podziwiać bajkową panoramę wybrzeża oraz cieszyć się chwilą.

W połowie trasy zatrzymujemy się w okolicy Jubilee Point, aby urządzić sobie przerwę na lunch. Wzburzone fale oblewają piaskowe klify, a my zajadamy się pysznymi przekąskami. Z licznych punktów widokowych roztacza się spektakularna panorama półwyspu. W oddali mieni się błękitna zatoka Diamond Bay oraz Bay of Islands. Wsłuchujemy się w szum oceanu i nie możemy oderwać oczu od nadmorskiej scenerii.

Coppins Track

Po krótkiej przerwie, zaopatrzeni w nową energię ruszamy przed siebie. Kolejny odcinek trasy ciągnie się przez aromatyczny busz. Stąpamy delikatnie po piaszczystej ścieżce, bacznie rozglądając się dookoła siebie. Nagle za naszymi plecami w szybkich podskokach przemyka brązowy wallaby. Z wielkim uśmiechem na twarzy kontynuujemy dalszą wędrówkę. Kilka metrów dalej dostrzegamy leniwie przechadzającą się kolczatkę. 

Ostatecznie docieramy do zatoki Diamond Bay oraz Bay of Islands. Drewniana ścieżka prowadzi do malowniczych punktów widokowych. Przysiadamy na chwilę, aby zanurzyć się w magicznych widokach. Po dłuższej chwili ruszamy w drogę powrotną. Wspólnie stwierdzamy, że idealnym zakończeniem wędrówki będzie orzeźwiająca kąpiel w zimnym oceanie oraz przygotowanie pysznego BBQ na świeżym powietrzu. 

Coppins Track

Wycieczkę kończymy z przypieczonymi nosami oraz wielkimi uśmiechami na twarzy. Połączenie aktywności fizycznej z malowniczymi widokami jest dla nas najlepszym przepisem na udany weekend. Chyba nie trudno się dziwić, że takie weekendy sprawiają nam najwięcej radości? Więcej informacji na temat ciekawych miejsc na półwyspie Mornington znajdziesz w osobnym wpisie Półwysep Mornington Peninsula.


Co sądzisz o szlaku Coppins Track? Koniecznie podziel się swoją opinią w komentarzu!