Niezwykła wędrówka wzdłuż Cape Woolamai Circuit

Cape Woolamai Circuit

Błękitne niebo, słońce i przyjemne 28 stopni. Oj, wiosenna aura dopisuje! Przy tak pięknej pogodzie nie było wymówki. Z samego rana wyruszyliśmy na jeden z naszych ulubionych szlaków – Cape Woolamai Circuit. Zapraszamy na niezwykłą wędrówkę po szczytach klifów oraz poszukiwanie małych pingwinków!

Cape Woolamai Circuit jest uznawany za jeden z najpiękniejszych szlaków pieszych w stanie Victoria. Znajduje się on na wyspie Phillip Island oddalonej około 120 kilometrów od centrum Melbourne. Jest on połączeniem trzech różnych szlaków – Pinnacles Walk, Beacon Walk oraz Old Granite Quarry Walk. Całkowita długość szlaku wynosi 8 kilometrów, a jego przejście umiarkowanym tempem zajmuje około 3 godzin. Szlak można podziwiać także z powietrza podczas lotu helikopterem nad wyspą. O tym niesamowitym doświadczeniu możesz przeczytać tutaj.

Cape Woolamai Circuit

Wzdłuż szlaku znajdują się liczne punkty widokowe, a każdy z nich dostarcza fantastyczną panoramę wyspy. Na zboczach klifów można często dostrzec wallabies, które zajadają się zieloną trawą. Jeśli dobrze przyjrzysz się poniższemu zdjęciu to zobaczysz idealnie zamaskowanego wallaby. Na szlaku można spotkać także kolczatki oraz jaszczurki z gatunku blue-tongued skinks. Jesteśmy nimi zawsze tak zauroczeni, że zapominamy zrobić pamiątkowe zdjęcia. Dodatkowo, w okresie od maja do października wzdłuż wybrzeża odbywa się coroczna migracja wielorybów.

Cape Woolamai Circuit

Przylądek Cape Woolamai jak i cała wyspa Phillip Island jest znana z występowania jeszcze jednego, wyjątkowego gatunku zwierząt. Wędrując szlakiem można co krok natknąć się na norki najmniejszych pingwinków na świecie – fairy penguins. Codziennie o zachodzie słońca wychodzą one z oceanu, wspinają się po stromych klifach i wracają do swoich norek. Obserwowanie tych małych stworzeń w ich naturalnym środowisku jest naprawdę wspaniałym i niezapomnianym przeżyciem. Więcej na temat tupotu małych nóżek możesz przeczytać we wpisie tutaj.


Cape Woolamai Circuit jest jednym z naszych ulubionych szlaków w okolicy Melbourne. Jesteśmy bardzo ciekawi co sądzisz o tym miejscu? Koniecznie podziel się swoją opinią w komentarzu!