Najpiękniejsze szlaki piesze w okolicy Melbourne

Szlaki piesze w okolicy Melbourne

Połączenie aktywności fizycznej z malowniczymi widokami jest dla mnie najlepszym przepisem na udany weekend. Uwielbiam spędzać każdą wolną chwilę na świeżym powietrzu, odkrywając niesamowite miejsca w stanie Victoria. Zapraszam na wędrówkę wzdłuż najpiękniejszych szlaków pieszych w okolicy Melbourne. 

Cape Woolamai Circuit

Cape Woolamai Circuit znajduje się na wyspie Phillip Island, 130 kilometrów od Melbourne. Jest on połączeniem trzech szlaków – Pinnacles Walk, Beacon Walk oraz Old Granite Quarry Walk. Całkowita długość pętli wynosi 8 kilometrów, a jej przejście zajmuje niecałe 3 godziny. Wzdłuż szlaku można znaleźć tysiące niewielkich norek, które zamieszkiwane są przez najmniejsze pingwinki na świecie znane jako fairy penguins. Co więcej, w okresie od maja do października wzdłuż wybrzeża można obserwować coroczną migrację wielorybów z młodymi. Godziny poranne to również świetna okazja do spotkania zwierząt takich jak walabie, kolczatki czy jaszczurki blue tongue lizards.

Dowiedz się więcej → Wędrówka wzdłuż Cape Woolamai Circuit

Cape Woolamai Circuit

George Bass Coastal Walk

George Bass Coastal Walk oddalony jest 120 kilometrów od Melbourne. Całkowita długość szlaku wynosi 16 kilometrów, a jego przejście zajmuje około 4 godziny. Szlak otoczony jest soczystymi pastwiskami, wysokimi klifami oraz wzburzonym oceanem. Urządzenie leniwego pikniku w wysokich trawach jest bez wątpienia obowiązkowym punktem wyprawy. Zajadając się smacznymi przekąskami można godzinami wsłuchiwać się w szum oceanu oraz delektować malowniczymi widokami. George Bass Coastal Walk jest również świetnym miejscem na obserwowanie corocznej migracji wielorybów w okresie od maja do października.

Dowiedz się więcej → Wędrówka wzdłuż George Bass Coastal Walk

Szlaki piesze w okolicy Melbourne

Wilsons Promontory

Wilsons Promontory National Park znajduje się 220 kilometrów od Melbourne. Moim zdaniem jest jednym z najpiękniejszych miejsc w całej Victorii. Wilsons Prom oferuje wiele różnorodnych szlaków – od kilkugodzinnych po kilkudniowe wędrówki. Jedne z najbardziej malowniczych szlaków to: Tongue Point Walk, Pillar Point Walk, Mount Bishop Walk oraz Mount Oberon Walk. Wędrując rozmaitymi szlakami można podziwiać śnieżnobiałe plaże, turkusową wodę oraz granitowe szczyty gór. Wilsons Prom jest również jednym z najlepszych miejsc w całej Victorii na spotkanie wielu dzikich zwierząt w jednym miejscu. Emu, kangury, walabie, wombaty czy kolczatki są zaledwie na wyciągnięcie ręki.

Dowiedz się więcej Park Narodowy Wilsons Promontory

Park Narodowy Wilsons Promontory

Coppins Track

Coppins Track znajduje się na półwyspie Mornington Peninsula, 110 kilometrów od Melbourne. Szlak ciągnie się wzdłuż plaży Sorrento Ocean Beach, cypla Jubilee Point, aż po zatokę Diamond Bay oraz Bay of Islands. Długość szlaku w jedną stronę wynosi 3 kilometry, a jego przejście zajmuje niecałą godzinę. Ścieżka ciągnie się wzdłuż aromatycznego buszu oraz piaskowych klifów. Liczne punkty widokowe oferują spektakularną panoramę półwyspu Mornington Peninsula. Wędrując szlakiem aż trudno nie urządzać sobie krótkich postojów, aby podziwiać piękne widoki. Idealnym zakończeniem wędrówki jest orzeźwiająca kąpiel w oceania oraz przygotowanie pysznego BBQ na świeżym powietrzu.

Dowiedz się więcej Wędrówka wzdłuż Coppins Track

Coppins Track

Bushrangers Bay Track

Bushrangers Bay Track znajduje się na półwyspie Mornington Peninsula, 110 kilometrów od Melbourne. Całkowita długość szlaku wynosi 6 kilometrów, a jego przejście umiarkowanym tempem zajmuje 2 godziny. Malownicza trasa ciągnie się wzdłuż aromatycznego buszu, bazaltowych klifów oraz wzburzonego oceanu. Ścieżka zakończona jest zejściem na piaszczystą plażę, która zachęca do rozbicia namiotu oraz plażowania. Podczas odpływu pomiędzy bazaltowymi klifami można znaleźć naturalne baseny skalne, które są idealnym miejscem na orzeźwiającą kąpiel w upalny dzień. Mając odrobinę szczęścia, podczas wędrówki można spotkać dzikie zwierzęta takie jak walabie oraz kolczatki.

Dowiedz się więcej Wędrówka wzdłuż Bushrangers Bay Track

Bushrangers Bay Track

Point Nepean Walk

Point Nepean National Park znajduje się na półwyspie Mornington Peninsula, 110 kilometrów od Melbourne. Szlak łączy w sobie bajkowy krajobraz oraz bogatą historię. Point Nepean odegrał niegdyś ważną rolę w kształtowaniu wczesnego osadnictwa, pełnił także funkcje obronne stanu Victoria. Wędrując szlakiem można spędzić tam wiele godzin odkrywając ciekawe fortyfikacje, tunele oraz bunkry. A wszystko to w pięknym otoczeniu oceanu oraz zatoki Port Phillip Bay. Wybierając się w okolice parku narodowego Point Nepean warto zabrać ze sobą rower, aby zwiedzać to miejsce jeszcze aktywniej. Dobre wspomnienia i zakwasy po wycieczce gwarantowane! 

Dowiedz się więcej Półwysep Mornington Peninsula

Półwysep Mornington Peninsula

Ironbark Basin Walk

Ironbark Basin Walk znajduje się 100 kilometrów od Melbourne, tuż przy słynnej trasie Great Ocean Road. Szlak rozpoczyna się przy znanej plaży surferskiej Bells Beach i kończy się przy scenicznym cyplu Point Addis. Posiada on długość 10 kilometrów, a jego przejście zajmuje około 3 godziny. Szlak łączy w sobie wymagającą wędrówkę po szczytach klifów oraz relaksujący spacer w otoczeniu buszu i lasu eukaliptusowego. Liczne punkty widokowe dostarczają niesamowitych widoków całego wybrzeża. Ich mnogość sprawia, że nietrudno zatrzymywać się co chwilę, aby zachwycać się otaczającą naturą. 

Dowiedz się więcej → Wędrówka wzdłuż Ironbark Basin Walk

Ironbark Basin Walk


Lubisz spędzać czas aktywnie? Co sądzisz na temat pieszych wędrówek w otoczeniu natury? Koniecznie podziel się swoją opinią w komentarzu! Wpadnij na Instagrama, aby śledzić moje australijskie przygody oraz liczne wędrówki.