Magiczna Pustynia Pinnacles Desert

Pustynia Pinnacles Desert

Pustynia Pinnacles Desert jest jednym z najbardziej niesamowitych miejsc w Australii Zachodniej. Tysiące wapiennych filarów wyrasta z delikatnego, pustynnego piasku tworząc prawdziwe dzieło natury. Wędrując dookoła tych niezwykłych formacji można przenieść się do innego, magicznego świata w zaledwie kilka sekund.

Pustynia Pinnacles Desert znajduje się w Parku Narodowym Nambung, niecałe 2 godziny jazdy samochodem na północ od Perth. Droga ciągnie się wzdłuż malowniczych terenów porośniętych bujnym buszem, które przeplatają się z masywnymi wydmami oraz turkusowym wybrzeżem. W niewielkiej miejscowości zwanej Lancelin istnieje możliwość jazdy samochodem oraz sandboarding po bajkowych, śnieżnobiałych wydmach.

Pustynia Pinnacles Desert

Wjeżdżając na pustynię Pinnacles Desert można natychmiast poczuć się jak na innej planecie. Tysiące wapiennych stożków o nieregularnych kształtach wyrasta z drobnego, żółtego piasku. Pinakle rozrzucone po całej pustyni osiągają wysokość od kilku centymetrów aż do 5 metrów. Według aborygeńskich legend te niesamowite twory natury są skostniałymi duchami, wielkimi wrogami zamienionymi w masywne posągi. 

Po wyznaczonej części pustyni można poruszać się pieszo lub samochodem. 4-kilometrowa nieutwardzona droga ciągnie się dookoła formacji dostarczając zapierających widoków. Liczne zatoczki umożliwiają bezpieczne zaparkowanie samochodu oraz dostęp do punktów widokowych. Mając odrobinę szczęścia z drewnianych platform można dostrzec przechadzające się emu z młodymi, kangury oraz kolczatki.

Pustynia Pinnacles Desert

Prawdziwa magia rozpoczyna się o zachodzie słońca. Parzący wcześniej piasek staje się coraz chłodniejszy, a powietrze bardziej rześkie. Wapienne filary stają się soczyście czerwone, a ocean w oddali mieni się pięknymi odcieniami srebra. Siedząc na kocu można podziwiać jak dynamicznie zmieniają się kolory pustyni wraz z leniwie zachodzącym słońcem. Tak zakończona wycieczka na długo zapada w pamięci.


Pustynia Pinnacles Desert jest idealnym miejscem na jednodniową wycieczkę poza Perth. Podróżując po Australii Zachodniej nie sposób tego miejsca pominąć. Jesteśmy bardzo ciekawi co sądzisz o tym miejscu?