Bajkowa wyspa Phillip Island

Wyspa Phillip Island

130 kilometrów od Melbourne znajduje się jedno z naszych ulubionych miejsc na weekendowy wypad poza miasto – urocza wyspa Phillip Island. Piaszczyste plaże ciągną się tam kilometrami, a tuż po zachodzie słońca małe pingwinki wychodzą z oceanu, aby wrócić do swoich norek. Mając odrobinę szczęścia można tam również zobaczyć migrujące wieloryby, stada delfinów oraz największą kolonię fok w Australii. A to wszystko zaledwie niewielka część atrakcji jakie ma do zaoferowania wyspa. Poznaj bliżej to bajkowe miejsce!

Cape Woolamai

Jednym z najpiękniejszych miejsc na wyspie Phillip Island jest przylądek Cape Woolamai. Można znaleźć tam malownicze plaże takie jak Anzacs Beach oraz Woolamai Beach ze świetnymi warunkami do surfowania oraz niesamowity szlak pieszy Cape Woolamai Circuit. Jest on połączeniem trzech krótszych szlaków – Pinnacles Walk, Beacon Walk oraz Old Granite Quarry Walk. Podczas wędrówki można spotkać tam dzikie zwierzęta takie jak wallabies, kolczatki czy jaszczurki. Więcej na ten temat znajdziesz we wpisie Wędrówka wzdłuż Cape Woolamai Circuit.

Phillip Island

Phillip Island Wildlife Park

Świetnym miejscem na bezpośrednie spotkanie z australijskimi zwierzętami jest również Phillip Island Wildlife Park. W parku można zobaczyć ponad 100 gatunków natywnych zwierząt oraz karmić je z ręki. Możliwość tak bliskiego obcowania jest naprawdę niesamowitym przeżyciem. Wiele zwierząt takich jak kangury czy emu poruszają się swobodnie po parku oraz chętnie podkradają całe opakowania smakołyków. W starciu z tymi złodziejaszkami naprawdę nikt nie ma szans! Więcej informacji na temat parku znajdziesz w osobnym wpisie Phillip Island Wildlife Park.

Phillip Island

The Nobbies & Seal Rocks

The Nobbies wraz z soczystozielonymi klifami zachwyca od pierwszego spojrzenia. Wzdłuż całego wybrzeża można znaleźć norki najmniejszych pingwinków na świecie znanych jako fairy penguins. Z licznych szlaków oraz punktów widokowych w okresie od maja do października można obserwować coroczną migrację wielorybów. Dodatkowo, jedna z formacji skalnych zwana Seal Rocks jest domem dla największej kolonii fok w Australii. Oglądanie fok z odległości zaledwie kilku metrów możliwe jest podczas 2-godzinnego rejsu statkiem.

Phillip Island

Penguin Parade

Kto by pomyślał, że w Australii można spotkać pingwinki! Każdego dnia tuż po zachodzie słońca tysiące małych pingwinków wychodzi z oceanu, aby wrócić do swoich norek. Obserwowanie tego niezwykłego wydarzenia możliwe jest podczas tzw. penguin parade. W trakcie przemarszu pingwinków wykonywanie zdjęć jest zakazane. Co więcej, rampy widokowe można opuścić dopiero w momencie, kiedy ostatni pingwinek wyjdzie z oceanu. Dobrze jest zaopatrzyć się w ciepłe ubrania i odrobinę cierpliwości. Tupot małych nóżek jest jednak wart tego doświadczenia.

Phillip Island

Źródło zdjęcia: www.visitmelbourne.com

Berry Beach

Na wyspie Phillip Island można znaleźć wiele pięknych plaż, ale to właśnie Berry Beach darzymy największą sympatią. O jej istnieniu często wiedzą tylko lokalni mieszkańcy, dzięki czemu jest idealnym miejscem na spokojne plażowanie. Poza leniwym opalaniem i kąpielą w oceanie, nie można również zapomnieć o zjedzeniu słynnych fish&chips. Należy jednak uważać – przebiegłe mewy tylko czekają na najmniejszy szelest opakowania! Przy sprzyjającej pogodzie ze szczytu drewnianych schodów można dojrzeć stada pięknych delfinów oraz migrujące wieloryby.

Phillip Island

Churchill Island

Wyspa na wyspie? Czemu nie! Churchill Island jest niewielką wyspą, na której znajduje się jedna z pierwszych osad w stanie Victoria. Przechadzając się po wciąż działającej farmie, można zobaczyć jak wyglądało kiedyś rolnictwo w Australii. Po całej wyspie swobodnie poruszają się także futrzaste krowy, owce i kozy. Rogacze (takie jak ten na zdjęciu poniżej) uwielbiają blokować drogę przejeżdżającym samochodom. Często ucinają sobie drzemkę na środku drogi, uniemożliwiając przejazd nawet przez kilka dobrych minut. No bo przecież z rogami się nie zadziera!

Phillip Island

Lot helikopterem nad Phillip Island

Doskonałym zakończeniem wycieczki oraz okazją do zobaczenia wyspy w pełnej okazałości jest bez wątpienia lot helikopterem. Początkowo myśl o locie tak niewielką i niestabilną maszyną może paraliżować. Na szczęście, po kilku chwilach wszelkie obawy ulatują, a bajkowe widoki zaczynają zapierać dech w piersiach. Podczas lotu można podziwiać takie miejsca jak Cape Woolamai, Churchill Island czy The Nobbies. Każde z tych miejsc z lotu ptaka wydaje się jeszcze piękniejsze. O naszym doświadczeniu możesz przeczytać we wpisie Lot helikopterem nad Phillip Island.

Phillip Island


Wyspa Phillip Island jest idealnym miejscem na jednodniową wycieczkę poza Melbourne. Jesteśmy ciekawi co myślisz o wyspie? Koniecznie podziel się swoją opinią w komentarzu!