Phillip Island Wildlife Park

Phillip Island Wildlife Park

Oddalony zaledwie 1,5 godziny jazdy od Melbourne, Phillip Island Wildlife Park oferuje możliwość spędzenia niezwykłego dnia wśród australijskiej flory i fauny. Można tam zobaczyć ponad 100 gatunków australijskich zwierząt w ich naturalnym środowisku, a także stanąć z nimi oko w oko, karmić je i głaskać. Jesteś gotowy na bliskie spotkanie z kangurami, koalami i emu? Poznaj bliżej to niesamowite miejsce! 

Lokalizacja

Park znajduje się na wyspie Phillip Island, niecałe 120 kilometrów od Melbourne. Na wyspę można dojechać samochodem (około 1,5 godziny) lub autobusem (około 2 godzin). Warto wybrać pierwszą opcję, aby w trakcie wycieczki zobaczyć inne ciekawe miejsca takie jak przylądek Cape Woolamai z malowniczymi szlakami i piaszczystymi plażami, słynną paradę pingwinków, The Nobbies z soczysto zielonymi klifami czy Seal Rocks, które są domem dla największej kolonii fok w Australii. Więcej informacji o atrakcjach na wyspie możesz znaleźć we wpisie: Phillip Island.

Cena biletów

Cena biletu dla osoby dorosłej wynosi $19, natomiast dla dziecka w wieku od 4 do 14 lat – $9. W cenie biletu otrzymuje się jedną paczkę specjalnej karmy (każda kolejna płatna dodatkowo 50 centów), która umożliwia nakarmienie większości zwierząt w parku. Należy jednak uważać, ponieważ przebiegłe kangury i emu chętnie podkradają całe opakowania smakołyków. Prawdę mówiąc, w starciu z tymi złodziejaszkami naprawdę nikt nie ma szans. W tym przypadku dobrym pomysłem będzie zakup jeszcze jednej paczki oraz zabezpieczenie kieszeni przed kolejnymi kradzieżami.

Phillip Island Wildlife Park

Zwierzęta

Powierzchnia parku obejmuje ponad 60 akrów, można w nim znaleźć aż 100 gatunków australijskich zwierząt: od kangurów po koale, psy dingo, diabły tasmańskie, kolczatki, emu, kazuary, wombaty, kakadu, węże oraz jaszczurki. Większość zwierząt przemieszcza się swobodnie po parku, a tylko ich niewielka część jak na przykład kazuary, psy dingo czy diabły tasmańskie zamknięte są na obszernych wybiegach. W momencie kiedy zwierzęta czują zbyt dużą ingerencję człowieka, odbiegają w bezpieczne miejsca, które są całkowicie niedostępne dla odwiedzających.

Karmienie z ręki

Największą przyjemność sprawia, gdy spacerując po parku można spotkać wallaby nieśmiało zerkające zza drzewa, czy bardziej odważne kangury czerwone, które ochoczo podskakują i przeszukują kieszenie. Wyciągając rękę ze smakołykami można do woli przyglądać się z bliska tym wspaniałym zwierzętom. W słoneczne dni kangury i wallabies chętnie zażywają kąpieli słonecznych, leniuchując na zielonych pastwiskach. Podchodząc bliżej można zobaczyć jak małe kangurki wystają z toreb matek, a niektóre z bardziej ciekawskich podskakują bliżej, aby się zapoznać.

Phillip Island Wildlife Park

Niebezpieczne dzioby

Warto uważać, gdy podczas spaceru po parku nagle na naszej drodze stanie emu zerkający w naszą stronę. Lepiej wtedy oddalić się czym prędzej, chyba, że planujemy bliskie spotkanie z niebezpiecznym dziobem. Większą odległość warto również zachować podczas spotkania z kazuarami, które serią kopnięć potrafią wyrządzić człowiekowi dużą krzywdę. Na całe szczęście znajdują się one na obszernych, zamkniętych wybiegach. Jeden z tych ptasich dinozaurów widoczny jest na drugim zdjęciu. Tylko spójrzcie na ten grzebień na głowie i ostry dziób! Aż strach się bać!

Rampa z koalami

W parku można znaleźć również drewnianą rampę, która umożliwia oglądanie koali na wysokości wzroku. Podczas naszej wizyty w parku mieliśmy bardzo dużo szczęścia, ponieważ trafiliśmy na godziny, kiedy koale były aktywne (koale śpią ponad 20 godzin dziennie) i mogliśmy podziwiać je w pełnej okazałości. Przemieszczając się z gałęzi na gałąź w poszukiwaniu liści eukaliptusa, prezentowały swoje piękne, srebrne futerka. Niestety, po kilkuminutowych pokazie, zmęczone koale zawinęły się w nieporadne kulki i udały się do krainy snów.


Phillip Island Wildlife Park jest świetnym miejscem na bezpośrednie spotkanie z australijską fauną. Jesteśmy bardzo ciekawi co sądzisz parku? Koniecznie podziel się swoją opinią w komentarzu!