Niesamowity Park Narodowy Wilsons Promontory

Park Narodowy Wilsons Promontory

Śnieżnobiałe plaże, turkusowa woda, granitowe szczyty oraz dzikie zwierzęta na wyciągnięcie ręki. Brzmi jak połączenie idealne? Zdecydowanie tak! Park Narodowy Wilsons Promontory jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych miejsc w całej Australii. Uwielbiam spędzać tam weekendy oraz delektować się niesamowitym bogactwem natury. Zapraszam na wyprawę do malowniczego Parku Narodowego Wilsons Promontory.

Big Drift

Big Drift jest jednym z najbardziej niezwykłych miejsc w Parku Narodowym Wilsons Promontory. Setki masywnych wydm wznosi się pomiędzy wzburzonym oceanem oraz bujnym buszem. Wędrując po rozgrzanym piasku można podziwiać spektakularną panoramę wybrzeża oraz migrujące wieloryby. Niezapomnianym doświadczeniem jest również sandboarding oraz oglądanie zachodu słońca ze szczytu olbrzymich wydm.

Park Narodowy Wilsons Promontory


Prom Wildlife Walk

Niepozornie prezentujący się Prom Wildlife Walk jest pozycją obowiązkową podczas wizyty w Wilsons Prom. Wędrując szlakiem można spotkać wielką australijską szóstkę – kangury, wallabies, emu, koale, wombaty oraz kolczatki. Zwierzęta swobodnie wypasają się na olbrzymich polanach lub odpoczywają w cieniu aromatycznych krzewów. Przy tak dużym natężeniu australijskich słodkości można spędzić tam nawet kilka godzin.

Park Narodowy Wilsons Promontory


Darby River

Idealnym miejscem na urządzenie leniwego pikniku na łonie natury jest Darby River. Siedząc na zielonej trawie oraz delektując się świeżo zaparzoną kawą można zatracić się na dłuższą chwilę. Po naładowaniu baterii warto wybrać się krótką przechadzkę w kierunku malowniczej plaży Darby Beach. W okolicy można znaleźć także dłuższy, pięciokilometrowy szlak prowadzący do scenicznego cypla Tongue Point. 

Park Narodowy Wilsons Promontory


Whisky Bay

Niewielka zatoka Whisky Bay oferuje świetne warunki do surfowania oraz plażowania. Szlak pieszy rozpoczynający się w Whisky Bay dostarcza jedne z najładniejszych widoków w całym parku Wilsons Promontory. Wędrując szlakiem z jednej strony rozciąga się ogrom oceanu, z drugiej granitowe szczyty gór. Sześciokilometrowa trasa przebiega przez miejsca takie jak Picnic Bay, Squeaky Beach, Tidal River oraz Norman Beach. 

Park Narodowy Wilsons Promontory


Picnic Bay

Zatoka Picnic Bay jest częścią malowniczego szlaku ciągnącego się od Whisky Bay poprzez Squeaky Beach, Tidal River aż do Norman Beach. Szeroka plaża Picnic Bay Beach jest idealnym miejscem do plażowania oraz pływania w oceanie. Jak sama nazwa wskazuje, odwiedzając Picnic Bay aż trudno nie urządzić sobie leniwego pikniku na plaży. Świetnym pomysłem jest również oglądanie zachodu słońca z kieliszkiem dobrego wina. 

Park Narodowy Wilsons Promontory


Squeaky Beach

Squeaky Beach uznawana jest za jedną z najpiękniejszych plaż w całej Australii. Jest to miejsce, gdzie śnieżnobiały piasek skrzypiący pod nogami spotyka się z turkusową wodą oceanu. Warto wybrać się tam przynajmniej na krótką chwilę, aby sprawdzić autentyczny stopień skrzypienia piasku. Cenna wskazówka – należy wykonać sekwencję śmiesznych skoków i podskoków, aby usłyszeć oczekiwane skrzypienie piasku. 

Park Narodowy Wilsons Promontory


Tidal River

Tidal River jest niewielkim centrum Parku Narodowego Wilsons Promontory. Znajduje się tam camping, domki letniskowe, sklep oraz kawiarnia. Wieczorami po polu namiotowym spacerują ciekawskie wombaty, które poszukują smakowitych kąsków pozostawionych przez obozowiczów. W okolicy znajduje się szeroki wybór szlaków – od kilku kilometrowych po całodniowe trasy z możliwością nocowania w buszu. 

Park Narodowy Wilsons Promontory


Mt Bishop & Mt Oberon

Spektakularną panoramę Parku Narodowego Wilsons Promontory można podziwiać z dwóch szczytów – Mount Bishop oraz Mount Oberon. Każdy ze szlaków posiada długość około czterech kilometrów, a ich przejście zajmuje niecałą godzinę. Zarówno Mount Bishop oraz Mount Oberon są bardzo popularnymi miejscami w Wilsons Promontory. Swoją wędrówkę warto rozpocząć tuż o wschodzie słońca.

Park Narodowy Wilsons Promontory


Park Narodowy Wilsons Promontory jest idealnym miejscem na weekendową wycieczkę poza Melbourne. Jestem bardzo ciekawa co myślisz o tym miejscu? Koniecznie podziel się swoją opinią w komentarzu!