Lot helikopterem nad Phillip Island

Lot helikopterem nad Phillip Island

Odkąd mieszkamy w Australii staramy się przynajmniej raz w miesiącu zrobić coś wyjątkowego. W styczniu wybraliśmy się na rejs wokół niezwykłego parku narodowego Freycinet na Tasmanii, natomiast w tym miesiącu postawiliśmy na lot helikopterem nad Phillip Island. 

Pomysł na przejażdżkę helikopterem dojrzewał w naszych głowach już od dłuższego czasu. Początkowo myśl o locie tak niewielką i niestabilną maszyną nas paraliżowała i odkładaliśmy zrealizowanie tego marzenia na później. Idealną okazją, aby w końcu zaryzykować i wsiąść na pokład były moje 24 urodziny. Oddychaj głęboko – powtarzałam cały czas w myślach czekając na odlot.

Lot helikopterem nad Phillip Island

Wybór lokalizacji padł na wyspę Phillip Island, czyli nasze ulubione miejsce na wypad poza Melbourne. Uwielbiamy spędzać tam weekendy i odkrywać nowe miejsca. Można znaleźć tam nie tylko wspaniałe i szerokie plaże (idealne do pływania i surfowania), ale także piękne szlaki wzdłuż wybrzeża i słynną paradę pingwinków (więcej o wyspie przeczytasz w osobnym wpisie tutaj).

Lot helikopterem nad Phillip Island

Podczas lotu okrążyliśmy całą wyspę i podziwialiśmy takie miejsca jak Cape Woolamai, Surf Beach, Phillip Island Grand Prix Circuit, The Nobbies oraz Seal Rocks (będące największą kolonią fok w Australii). Każde z tych miejsc widzieliśmy i zwiedzaliśmy wcześniej pieszo, niezwykłe więc było oglądanie ich z całkiem innej perspektywy.


Lot helikopterem nad Phillip Island, sprawił że wyspa zauroczyła nas jeszcze bardziej i już nie możemy doczekać się kolejnej wizyty. Jesteśmy ciekawi co myślisz o lotach helikopterem? Koniecznie podziel się swoją opinią w komentarzu.