Karmienie kakadu w Dandenong Ranges

Sherbrooke Forest

Kakadu zauważyć (albo raczej usłyszeć) nie trudno. Swoim głośnym skrzeczeniem dają znać o sobie wszystkim dookoła nawet z odległości kilku kilometrów. Jednym z niewielu miejsc, gdzie możliwe jest bezpośrednie spotkanie z tymi uroczymi skrzeczuchami jest Dandenong Ranges National Park. Jesteście gotowi?

Dandenong Ranges National Park oddalony jest zaledwie 40 kilometrów na wschód od Melbourne. Jest to jedno z naszych ulubionych miejsc na krótki wypad poza miasto (więcej o samym parku tutaj). Pomiędzy wysokimi eukaliptusami oraz paprociami bez przerwy krążą stada hałaśliwych kakadu. Zatrzymując się w miejscu zwanym Grant’s Picnic Ground, można stanąć twarzą w twarz z tymi niesamowitymi stworzeniami.

Sherbrooke Forest

Uiszczając niewielką opłatę w wysokości 4 dolarów otrzymuje się metalową miskę z mieszanką ziaren dedykowanych dzikim ptakom. Przebiegłe kakadu bardzo szybko lokalizują “swój cel” i lądują na brzegu miski. Bardziej odważne siadają na ramieniu, a nawet na głowie. Stojąc stabilnie oraz unikając gwałtownych ruchów można do woli przyglądać się tym pięknym istotom. Wygrzebując dziobami swoje ulubione nasiona wdają się czasami w niewielkie bójki. Wymachują wówczas żółtymi irokezami i głośno skrzeczą do ucha. Są strasznymi skrzeczuchami, ale je uwielbiamy!

Sherbrooke Forest

Podczas bliskiego spotkania z kakadu należy zawsze zachowywać ostrożność. Kakadu są dzikimi zwierzętami i mogą wyrządzić naprawdę dużą krzywdę. Każdy gwałtowny ruch, próba dotknięcia bądź pogłaskania może zakończyć się ugryzieniem lub poważnym zadrapaniem. Więcej informacji na temat ciekawych atrakcji w Dandenong Ranges można znaleźć w osobnym wpisie Dandenong Ranges National Park


Co sądzisz o bliskim spotkaniu z kakadu? Koniecznie podziel się swoją opinią w komentarzu!