Ciemne chmury nad George Bass Coastal Walk

George Bass Coastal Walk

Victoria może i jest jednym z najbardziej zakręconych pogodowo stanów w Australii, ale my ani na chwilę nie zwalniamy tempa i bez względu na panująca aurę za oknem, odkrywamy coraz to ciekawsze miejsca. Tym razem wyposażeni w ciepłe kurtki i uśmiech na twarzy wybraliśmy się na malowniczy szlak George Bass Coastal Walk. 

George Bass Coastal Walk oddalony jest 120 kilometrów od Melbourne (1,5 godziny jazdy samochodem) i uchodzi za jeden z najpiękniejszych szlaków wzdłuż oceanu w całej Victorii. Ma on długość 7 kilometrów, a jego przejście zajmuje około 2 godzin w jedną stronę. O jego istnieniu wie niewiele osób (najczęściej są to tylko lokalni mieszkańcy) co czyni go idealnym miejscem na relaksującą wędrówkę w otoczeniu natury.

George Bass Coastal Walk

Z jednej strony szlaku rozciągają się wzgórza, na których pasą się krowy i owce, po drugiej stronie widać natomiast wysokie klify i wzburzony ocean. W okresie zimowym klify te są świetnym miejscem, aby zobaczyć coroczną migrację wielorybów wzdłuż południowego wybrzeża Australii. Nie mieliśmy jednak tyle szczęścia i na swojej drodze spotkaliśmy tylko kilka kangurów, które szybko znikały w wysokich trawach.

George Bass Coastal Walk

Wybierając się w okolice George Bass Coastal Walk dobrym pomysłem jest również zabranie ze sobą koca i urządzenie sobie pikniku (jeżeli tylko pogoda na to pozwoli) pomiędzy wysokimi trawami. Słuchanie szumu oceanu i błogie lenistwo – taki jest właśnie nasz plan na kolejną wizytę w tym uroczym miejscu. Oby tylko żadna mewa (a te australijskie bywają bardzo przebiegłe) nie postanowiła porwać naszych smakołyków! 


Co sądzisz o George Bass Coastal Walk? Koniecznie podziel się swoją opinią w komentarzu!