Freycinet National Park

Freycinet National Park znajduje się na Wschodnim Wybrzeżu Tasmanii i jest jednym z najpiękniejszych parków narodowych w Australii. Granitowe szczyty królują nad kryształową wodą, a śnieżnobiałe plaże zachęcają do plażowania. Zapierające dech w piersiach widoki pozwalają zapomnieć o całym świecie i całkowicie się zrelaksować. Zobacz jakie miejsca warto odwiedzić w parku narodowym Freycinet. 

Wineglass Bay

Najchętniej odwiedzanym miejscem w całej Tasmanii jest zatoka Wineglass Bay. Lazurowa woda idealnie komponuje się z zielenią otaczających ją gór, a biały piasek pięknie mieni się w promieniach słońca. Dojście do platformy widokowej zajmuje około jednej godziny, a sam szlak należy do łatwiejszych. Aby ominąć turystyczny zgiełk warto wybrać dłuższy i trudniejszy wariant prowadzący na sam szczyt góry Amos. Wspinaczka zajmuje około dwóch godzin, a każdy krok jest wart pięknej panoramy.

Wineglass Bay Beach

Pokonując kilka dodatkowych kilometrów stromym szlakiem oczom ukaże się przepiękna, dzika plaża Wineglass Bay Beach. Zachwyca ona nie tylko białym piaskiem i krystalicznie czystą wodą, ale przede wszystkim brakiem zasięgu i cywilizacji. Nie bez przyczyny znajduje się w rankingu 10 najpiękniejszych plaż na całym świecie. Wędrując jeszcze dalej, można znaleźć inną dziką plażę – Hazards Beach, jeszcze dzikszą i rzadziej uczęszczaną przez turystów. Chyba nie trzeba więcej powodów, aby zachęcić do wizyty w tym pięknym miejscu?

Honeymoon Bay

Zatoka Honeymoon Bay jest idealnym miejscem na dłuższy odpoczynek wśród natury. W otoczeniu spokojnych wód zatoki i pięknych gór the Hazards można nie tylko urządzić piknik czy rozbić namiot, ale także nurkować, pływać na kajaku czy skuterze wodnym.

Cape Tourville Lighthouse

Na terenie parku znajduje się również niewielka, ale jakże urocza latarnia morska Cape Tourville Lighthouse. Dookoła niej ciągnie się malowniczy szlak, którego przejście zajmuje zaledwie kilka minut. Kierując swój wzrok na północ można zobaczyć cztery granitowe wysepki The Nuggets, na których w słoneczne dni wygrzewają się foki i natywne ptaki. Na południe natomiast znajduje się zatoka Carp Bay oraz Sleepy Bay, a zaraz za nimi słynna Wineglass Bay. Podziwiając piękne widoki warto zwrócić szczególną uwagę na okoliczne wody, które są miejscem migracji różnorakich zwierząt, w szczególności olbrzymich wielorybów.

Rejs wzdłuż półwyspu

Najlepszym dopełnieniem wycieczki jest rejs wzdłuż całego półwyspu Freycinet. Rejs Wineglass Bay Cruise zajmuje około 4-5 godzin i wiedzie przez spokojne wody Coles Bay oraz Great Oyster Bay, aż po wzburzone morze Tasman Sea. W jego połowie, katamaran cumuje w zatoce Wineglass Bay, aby następnie zaserwować lokalne wina i lunch przygotowany przez najlepszych tasmańskich kucharzy. Chorobę morską skutecznie niwelują granitowe szczyty gór The Hazards, a także stada delfinów, fok, małych pingwinków czy migrujące wieloryby.Freycinet National Park jest wyjątkowym miejscem, w którym warto zatrzymać się na dłuższą chwilę. Jesteśmy ciekawi co o nim myślisz? Podziel się swoją opinią w komentarzu!