Wędrówka wzdłuż Bushrangers Bay Track

Bushrangers Bay Track

Intensywna wędrówka, leniwe plażowanie oraz orzeźwiająca kąpiel w oceanie – czy może być lepszy przepis na udany dzień? Zapraszam na wyprawę wzdłuż spektakularnego szlaku Bushrangers Bay Track.

Bushrangers Bay Track znajduje się na półwyspie Mornington Peninsula, 110 kilometrów od Melbourne. Całkowita długość szlaku wynosi 6 kilometrów, a jego przejście umiarkowanym tempem zajmuje 2 godziny. Malownicza trasa ciągnie się wzdłuż aromatycznego buszu, bazaltowych klifów, wzburzonego oceanu oraz piaszczystej plaży. Nie bez powodu uznawany jest za jeden z najpiękniejszych szlaków w stanie Victoria.

Bushrangers Bay Track

Wędrując szlakiem Bushrangers Bay Track aż trudno nie zatrzymywać się co kilka metrów. Liczne punkty widokowe dostarczają niesamowitą panoramę półwyspu Mornington Peninsula. Szum oceanu, śpiew ptaków oraz aromatyczny busz to prawdziwa uczta dla zmysłów. Co więcej, wczesne godziny poranne to świetna okazja do zobaczenia dzikich zwierząt takich jak wallabies, kolczatki oraz jaszczurki blue tongue lizards.

Bushrangers Bay Track

Ścieżka zakończona jest zejściem na piaszczystą plażę. Podczas odpływu pomiędzy bazaltowymi klifami można znaleźć naturalne baseny skalne. Po intensywnej wędrówce nie ma nic przyjemniejszego niż leniwe plażowanie oraz orzeźwiająca kąpiel w oceanie. Wybierając się w okolice Bushrangers Bay Track warto również odwiedzić sąsiadujący przylądek Cape Schanck. Lądowanie na Marsie gwarantowane!

Co sądzisz o Bushrangers Bay Track? Koniecznie podziel się swoją opinią w komentarzu!