15 rzeczy, które warto zrobić w Melbourne

Co zrobić w Melbourne

Najlepsza kawa na świecie, świetne restauracje, barwna sztuka uliczna oraz niesamowita flora i fauna. Melbourne jest miejscem, które warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Planujesz wycieczkę do Melbourne? Zastanawiasz się co warto zrobić i zobaczyć? Poznaj 15 rzeczy, które warto zrobić w Melbourne!

Zobacz wschód słońca nad Southbankiem

Wycieczkę do Melbourne warto rozpocząć od zobaczenia wspaniałego wschodu słońca nad Southbankiem. Obserwuj jak miasto zaczyna leniwie budzić się do życia. Pamiętaj, aby spoglądać w górę! Każdego dnia o wschodzie słońca nad miastem przelatują barwne balony. Jeżeli nie masz lęku wysokości koniecznie wybierz się na poranny lot balonem. Oglądanie Melbourne z podniebnej perspektywy na długo zapadnie w pamięci.

Co zrobić w Melbourne

Zrób selfie pod Flinders Street Railway Station

Czy wiesz, że słowo selfie pochodzi z Australii? W tym przypadku bez pamiątkowego selfie ani rusz! Wybierz się w okolice najstarszego dworca kolejowego w Australii – Flinders Street Railway Station. Poczuj się jak prawdziwy turysta robiąc zdjęcie przed najbardziej ikonicznym miejscem w Melbourne. Pamiętaj, że walka o najlepsze ujęcie może być zażarta. Zwróć uwagę na selfie sticki dookoła – zetknięcie z nimi bywa bolesne!

Co zrobić w Melbourne

Wypij najlepszą kawę na świecie

Melbourne uznawane jest za światową stolicę kawy. Wypicie aromatycznego flat white’a w Melbourne jest pozycją obowiązkową. Na każdym kroku można znaleźć świetne kawiarnie, wiele z nich posiada własne palarnie. W poszukiwaniu najlepszych miejsc koniecznie wybierz się do hipsterskich dzielnic Melbourne takich jak Fitzroy, Collingwood czy Brunswick. W otoczeniu barwnych murali delektuj się niesamowitą kawą. 

Co warto zrobić w Melbourne

Odkryj barwną sztukę uliczną

Melbourne słynie z barwnych lanewaysów, czyli wąskich uliczek pełnych kawiarni, restauracji oraz street artu. Do najciekawszych miejsc należą Degraves Street, Hosier Lane, AC/DC Lane, Blender Lane oraz Union Lane. Każda z nich kryje prawdziwe dzieła sztuki – od starannych murali poprzez przypadkowe i niedbałe graffiti. Nawet osoby, które nie interesują się street artem z pewnością zatracą się w tych niezwykłych uliczkach.

Co zrobić w Melbourne

Wybierz się na spacer wzdłuż Yarra River

Rzeka Yarra River jest sercem Melbourne. Rozpocznij swój spacer w centrum miasta i leniwie wędruj w stronę Docklands. Obserwuj mieniące się w słońcu wieżowce oraz zatrzymaj się w jednej z licznych knajpek. Kiedy nogi odmówią posłuszeństwa wybierz się na rejs statkiem po rzece. Odwiedź również Birrarung Marr Park, w którym regularnie odbywają się festiwale jedzeniowe, muzyczne oraz imprezy sportowe. 

Co zobaczyć w Melbourne

Zrelaksuj się pod palmą

Chcesz poczuć prawdziwy klimat Australii? Zamiast biegać od atrakcji do atrakcji, zrelaksuj się pod palmą i ciesz się chwilą. Zadbaj o wspaniałe wspomnienia, a nie kolejne odhaczone pozycje z listy miejsc do zobaczenia. Jesteś w Australii, wykorzystaj ten czas na odpoczynek. Obserwuj mieszkańców, delektuj się każdym promieniem słońca, wsłuchaj się w miasto oraz otaczającą przyrodę.

Co zrobić w Melbourne

Zwiedzaj miasto rowerem

Jedną z najlepszych możliwości odkrywania Melbourne jest zwiedzanie miasta rowerem. Melbourne posiada dobrze rozwiniętą sieć ścieżek rowerowych i w ciągu jednego dnia można zobaczyć naprawdę wiele ciekawych miejsc. W całym mieście znajdują liczne stacje Melbourne Bike Share, w których można wypożyczyć rower za 3 dolary za dzień. Pamiętajcie, że jazda w kasku jest obowiązkowa w Australii. 

Co zrobić w Melbourne

Znajdź wrak zatopionego statku

Melbourne kryje w sobie wiele niesamowitych miejsc. Niecałe 20 minut od centrum w niewielkiej zatoczce Half Moon Bay można znaleźć wrak zatopionego statku. Wybierz się do dzielnicy Black Rock, zabierz ręcznik plażowy, strój kąpielowy i zanurz się w krystalicznie czystej wodzie. Jeżeli masz ochotę zobaczyć zatopiony statek z bliższej odległości oraz innej perspektywy koniecznie wypożycz paddle board. 

Co zrobić w Melbourne

Urządź piknik w Royal Botanic Gardens

Królewskie Ogrody Botaniczne w Melbourne są idealnym miejscem dla miłośników przyrody. W zaledwie kilka chwil można uciec od zgiełku miasta. Odwiedzając Royal Botanic Gardens warto zabrać ze sobą koc, przekąski oraz urządzić leniwy piknik nad brzegiem jeziora. Warto uważać na przebiegłych mieszkańców parku – chwila nieuwagi i wpraszają się na piknik.

Co zrobić w Melbourne

Wybierz się na letni festiwal

Liczba festiwali, szczególnie w okresie letnim może przyprawić o zawrót głowy. Do wyboru jest szeroki wachlarz imprez – muzycznych, jedzeniowych, sportowych. Przed planowaną wycieczkę koniecznie zapoznaj się z harmonogramem imprez i wybierz się na jedną z nich.

Co zrobić w Melbourne

Wybierz się na spacer wzdłuż Port Phillip Bay

Wzdłuż zatoki Port Phillip Bay znajdują się niesamowite ścieżki piesze oraz rowerowe. Rozpoczynają się one w Port Melbourne i ciągną aż do Półwyspu Mornington. Zatrzymaj się na molo w St. Kildzie gdzie można zobaczyć najmniejsze pingwinki na świecie. Z punktu widokowego w Elwood rozciąga się piękna panorama miasta oraz zatoki. W Brighton można podziwiać kolorowe domki letniskowe na plaży.

Co zrobić w Melbourne

Zobacz zachód słońca w Albert Park

Idealnym zakończeniem wycieczki jest oglądanie zachodu słońca z Albert Park. Siedząc na trawie w parku można podziwiać niesamowitą panoramę Melbourne, obserwować zmieniające się kolory miasta i wieżowców. Tak zakończony dzień na długo zapadnie w pamięci. 

Co zrobić w Melbourne

Wybierz się w podróż smaków

Zwiedzanie Melbourne na pustym żołądku? Takie praktyki nie mogą mieć miejsca! Przechadzając się po mieście zaglądaj do świetnych restauracji oraz knajpek. Wybierz się na markety jedzeniowe takie jak Queen Victoria Market, South Melbourne Market czy Prahran Market. Próbuj ciekawych potraw oraz kuchni całego świata. Odwiedź również nocne markety takie jak Queen Victoria Night Market czy Night Noodle Market.

Co zrobić w Melbourne

Zaplanuj wycieczkę poza Melbourne

Melbourne jest pięknym miastem, ale to poza nim znajdują się prawdziwe perełki. Wybór miejsc jest olbrzymi – od jednodniowych wycieczek – Phillip Island, Mornington Peninsula, Dandenong Ranges, Yarra Valley, po weekendowe wypady: Great Ocean Road, Wilsons Promontory, Grampians czy High Country. Szczegółowe propozycje wycieczek znajdziesz w kategorii Wycieczki poza Melbourne.

Wilsons Promontory


Planujesz wycieczkę do Melbourne? Może miałeś okazję odwiedzić Melbourne? Co zrobić w Melbourne? Koniecznie podziel się swoimi propozycjami w komentarzu!


Zobacz również: